Розповідаємо, як створити інтерактивні робочі аркуші для миттєвого зв'язку з учнями
Створюйте за допомогою сервісу Wizer.me і Classkick неймовірно красиві цифрові робочі листи для швидкого зворотного зв'язку з учнями.
Інтерактивний робочий аркуш – це веб-сторінка, на якій можна розмістити навчальний матеріал і різного типу завдання для учнів. Можна завантажувати зображення і робити їх інтерактивними, додавати на них мітки з текстом, гіперпосиланнями, запитаннями, вікнами для введення тексту. Запитання можуть бути текстовими, а можуть бути у вигляді аудіофайлів. У багатьох завданнях можна задати відповіді для автоматичної перевірки.
Існує чимало онлайн-сервісів, за допомогою яких можна створювати інтерактивні робочі аркуші, але в цьому матеріалі ми розглянемо лише два: Classkick і Wizer.me. Детально про них розповіла постійна спікерка вебінарів й вчителька хімії Вікторія Шпильова, яка активно використовує новітні технології у навчанні.
Інтерактивні робочі аркуші можна використовувати під час:
- дистанційного навчання;
- домашніх робіт;
- роботи в класі на інтерактивній дошці.
Інтерактивні робочі аркуші Classkick
Classkick – це безкоштовний додаток, який показує вчителям у режимі реального часу, що саме роблять учні та кому потрібна допомога, щоб вони могли надавати миттєвий зворотний зв'язок
Можливості онлайн-сервісу:
- Учитель може переглядати роботу кожного учня в режимі реального часу.
- Все, що робить учень, відразу відображається на комп'ютері вчителя.
- За роботу над завданнями на кожному слайді вчитель наперед виставляє кількість балів.
- Учні можуть малювати, складати схеми під час мозкового штурму тощо.
Як бачимо, головна перевага Classkick – це оперативний зворотний зв'язок як з тими, хто працює в класі, так і з учнями, які займаються вдома.
Тобто вчитель і учні можуть працювати на будь-якому мобільному пристрої або зі звичайним комп'ютером незалежно від операційної системи.
Посилання: https://app.classkick.com
Інтерактивні робочі аркуші Wizer.me
Сервіс Wizer.me увійшов в десятку кращих сервісів для освіти у 2016 році. Сервіс дозволяє створювати інтерактивні робочі аркуші, які можна використовувати під час дистанційного навчання, домашньої роботи, роботи в класі на інтерактивній дошці.
За допомогою сервісу можна створювати цікаві дидактичні матеріали з будь-якої теми шкільної програми з використанням текстів, відео, аудіо, зображень, у тому числі інтерактивних. Учитель може створювати робочі аркуші на основі відеоуроків, прикріплювати до них різні завдання і запрошувати учнів до роботи.
За допомогою сервісу Wizer.me ви створюєте неймовірно красиві цифрові робочі листи, які містять інтерактивні завдання та дозволяють вчителю швидко надавати учням зворотний зв'язок.
Посилання: https://app.wizer.me/
Створення інтерактивного робочого листа
- Створити й редагувати.
- Переглянути.
- Призначити учням.
- Переглянути відповіді.
- Поділитись.
Можна вбудовувати об’єкт – це можуть виступати відео з Vimeo, Slideshareпрезентація, інтерактивне зображення ThingLink, карта Google.
По суті – це інструмент в якому можна використовувати наступні завдання:
- відкрите питання (Open Question)
- питання з вибором відповіді (Multiple Choise)
- коментування-дискусія на задану тему (Blanks)
- поєднання тексту і малюнку (Fill On An Image)
- з'єднання частин (Matching)
- таблиця (Table)
- сортування (Sorting)
- малювання (Draw)



Що ще можна виконувати за допомогою Wizer.me:
- Можливість організації групової роботи в сервісі.
- Учні реєструються в сервісі й виконують запропоновані завдання.
- Учитель може переглядати відповіді учнів в особистому кабінеті.
- Аркуш можна вбудувати на сторінку сайту або блогу.
- Створеною роботою вчитель може поділитися електронною поштою і в соціальних мережах.
Надзвичайно корисний й цікавий вебінар з теми створення інтерактивних аркушів провела Вікторія Шпильова. Ви можете переглянути його у будь-який час та замовити сертифікат з підвищення кваліфікації!